2015-й

Отже, від осені 2014 року Україна отримала певний ліміт часу на створення своєї армії заново. Пряме вторгнення супротивника підвищило ставки. Новий виток російсько-української війни вимагав уже не аматорського, а системного підходу, який організував би оборону, спираючись на сили контрактників, мобілізованих та резервістів.

З цього часу Тероборона Дніпропетровщини в якості провідного  напрямку своєї діяльності прийняла військову підготовку. Головними темами навчання на першому етапі були несення служби на блокпості, методи ведення партизанської війни, антидиверсійні заходи (https://www.youtube.com/watch?v=YdQyxgWlxR4&list=PL5amU29ruj_n1nZezHSAXKKvx0wEf4e3-&index=1).

Проте, охорона громадського порядку залишилося як і раніше актуальним завданням ТОДО. Посилилася терористична небезпека в містах сходу України. 22 жовтня 2014 року у Харкові було знешкоджено диверсійну групу, що займалася підривом залізничних потягів. У листопаді у Дніпропетровському волонтерському центрі було закладено бойову гранату. 10 і 27 грудня прогриміли вибухи у волонтерському центрі в Одесі. 22 лютого 2015 під час мирної ходи у Харкові внаслідок підриву вибухівки було вбито двох громадян і десятьох поранено. Траплялися випадки хуліганських нападів на бійців АТО, що верталися з фронту на ротацію.

Відповідно ТОДО прийняло рішення взяти під охорону волонтерський центр «Допомога Дніпра» та Дніпропетровський військовий госпіталь, а також, продовжувати нести службу разом з загонами міліції на східних блокпостах. Цю службу бійці ТОДО несли до кінця 2015 року.

Крім того, під час проведення чергових виборів до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року члени тероборони спільно з органами МВС забезпечували правопорядок на виборчих дільницях та здійснювали патрулювання міста.

Початок 2015 року відзначився жорстокими боями за Донецький Аеропорт, загостренням ситуації на Дебальцівському напрямку. Внаслідок удару системи залпового вогню бойовиками терористичного угруповування «ДНР» було знищено під Волновахою рейсовий автобус, загинуло 12, поранено 18 чоловік (13.01.2015). Після подібної ж атаки на житловий масив Маріуполя (24.01.2015) було вбито 30 і поранено 128 чоловік. Мінська угода про перемир’я російською стороною по факту була зірвана.

Зважаючи на критичне становище на фронті, упродовж січня 2015 року переважна більшість членів Територіальної оборони Дніпропетровщини добровільно підписує контракт на службу у складі  одного із загонів оборони ЗСУ від Дніпровського РВК. Учасники ТОДО таким чином прийняли рішення стати резервістами Збройних Сил України, аби у першій черзі бути покликаними народом України до захисту його держави. Підготовка до оборони країни стала щоденною працею бійців ТОДО.

Кремлівський режим, розтоптуючи щойно ним же підписану чергову Мінську угоду (12-15.02.2015), продовжив свою агресивну захопницьку політику. Через запеклі бої та загрозу оточення російськими кадровими військами 18 лютого 2015 року було виведено українські війська з Дебальцівського плацдарму. Дніпропетровськ наводнили тисячі біженців з Донбасу. Їх облаштуванням, забезпеченням найнеобхіднішим, працевлаштуванням займалися  бійці тероборони у волонтерських центрах міста. Пораненим українським солдатам, що прибували з фронту до лікарні Мечнікова, бійці тероборони надавали термінову донорську допомогу, беручи участь у міських акціях зі здачі крові (https://www.youtube.com/watch?v=X514rKl_qqI; https://www.youtube.com/watch?v=ig5LsxW2Nf0; https://www.youtube.com/watch?v=SaTcfNGlQfQ).

Важливою складовою оборони країни була і залишається досі волонтерська допомога. Медичні засоби, спорядження, засоби зв’язку, приціли і тепловізори, продукти харчування, теплий одяг, на жаль, держава не могла забезпечити у повній мірі. Виїзди з допомогою на «передок» стали для тероборони регулярними. Функцію тилової служби в критичний момент взяв на себе народ. Без його підтримки жодна армія не може розраховувати на успіх.

У червні 2015 року у районному центрі Мар’їнка Донецької області проросійські бойовики силами щонайменше трьох батальйонно-тактичних груп здійснили спробу прориву фронту у західному напрямку. Почалася пора літнього загострення воєнних дій на Донбасі. 5 червня 2015 року Дніпровський РВК призвав весь склад ТОДО на військові збори в селище Хащове. Уже на другий день призиву тероборонці урочисто прийняли присягу на вірність народу України. В інтенсивному режимі бійці пройшли курс тактичної, вогневої, медичної, радійної, саперної, топографічної, антидиверсійної, психологічної, рукопашної і фізичної підготовки. Отримали досвід несення караульної служби, організації військового табору у польових умовах, взаємодії підрозділів. І нарешті, виконали навчально-бойову задачу взяття під охорону об’єктів державного значення.

У зв’язку з активізацією сепаратистки настроєних політичних сил перед виборами у місцеві органи влади 25 жовтня 2015 року тероборона Дніпропетровщини вирішила вжити ряд заходів для забезпечення правопорядку і недопущення сценарію «повзучого заколоту»: по-перше, агітація за кандидатів від ТОДО та інших патріотичних сил; по-друге, робота членами виборчих комісій та спостерігачами на дільницях; по-третє, формування груп патрулювання та швидкого реагування. У результаті була заблокована спроба втручання «тітушек» у виборчий процес, реваншисти зазнали поразки у Дніпропетровську як стратегічно ключовому місті України.