2016-й

Під час народних протестів на Майдані Незалежності взимку 2013/2014 року спецзагін МВС «Беркут» проявив небувалу жорстокість у ставленні до громадян України, застосовуючи спецзасоби і вогнепальну зброю, внаслідок чого було вбито понад сто учасників протесту. Після втечі до Росії слідом за Віктором Януковичем міністра МВС Віталія Захарченка міліція повернулася у місця своєї постійної дислокації. Чимало міліціонерів чекали на відплату за скоєні злочини, і в цілому стан їхнього духу був абсолютно деморалізований. Міліція більше не була здатна виконувати свої обов’язки. У Криму переважна більшість міліціонерів зрадила присязі і перейшли на службу окупантам. Подібні випадки сталися згодом і в інших містах сходу України, де міліціонери приховано або явно підтримували сепаратистів.

Майже два роки місто Дніпро жило без міліції: як патрульно-постова служба не з’являлася на вулицях, так само державтоінспекція не з’являлася на дорогах. В умовах міліцейського саботажу правопорядок в українському суспільстві тримався на суспільній моралі, а також, на ініціативі учасників тероборони. У таких умовах не багато держав змогли б проіснувати, не занурившись у хаос.

17 січня 2016 року на набережній Дніпра прийняли присягу 950 поліцейських. Тільки кожен десятий із тих, хто пройшов конкурс, раніше служив у міліції. Молоді, патріотичні, мотивовані люди показали новий стиль взаємин між громадянами і владою щодо забезпечення спокою і порядку у місті. Примітно, що їх очолив наш побратим із 9 сотні Полку Національного захисту – Володимир Богоніс.

Таким чином, період безвладдя у місті завершився. Завдяки самоорганізації громадян у ТОДО протидію сепаратизму, охорону громадського порядку, захист інтересів міста і держави було забезпечено.

Відтак, основним напрямком діяльності тероборони у 2016-2017 рр. стає воєнний вишкіл молодого поповнення. Навчання на базі ТОДО стало систематизованим комплексом знань та умінь легкої піхоти. Практикуються 2-денні виїзди в поле з виконанням навчальних задач у нічний час. Привертаються інструктори, що мають не тільки воєнну освіту, але й бойовий досвід у російсько-українській війні. Вогнева підготовка як і раніше проводиться на стрільбищі однієї з бригад ЗСУ.

Тероборона бере активну участь у вихованні молоді у школах, коледжах та університетах. Так, з травня по жовтень 2016-го було створено військово-патріотичний клуб у гірничому університеті. Забезпечення початкової військової підготовки у міжшкільному комбінаті Дніпра стає регулярним. Навесні-влітку 2016-го тероборона разом із Дніпровським військкоматом провела зі школярами воєнно-спортивні ігри «Джура».

Восени 2016-го року тероборона здійснила черговий волонтерський рейд на передову у Луганську область з допомогою бійцям 93-ї бригади, до складу якої пішли на службу двоє наших товаришів.

 

***

Непоправні втрати тероборони – це наші побратими, що віддали своє життя за незалежність України:

Ейсмант Олег Володимирович (15.05.1974 – 9.05.2014) загинув при визволенні Маріуполя в бою з сепаратистами, котрі атакували управління МВС (http://podrobnosti.ua/975980-dnepropetrovsk-poproschalsja-s-ubitym-v-mariupole-olegom-ejsmantom.html). Похований на Краснопільському кладовищі у місті Дніпро. 19 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Ніколаєв Микола Миколайович (10.12.1973 – 17.06.2015) загинув у результаті мінометного обстрілу терикону Золоте-4 (шахта “Родіна”, Попаснянський район Луганської області), ще трьох бійців було поранено. Поховали воїна в місті Синельникове. Указом Президента України № 216/2016 від 18 травня 2016 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).